Wierzymy w umysł człowieka. Dla nas poznawanie świata nie zna granic, każda rzecz skrywa własną wyjątkową tajemnicę, a każda tajemnica kryje w sobie rozwiązanie, stanowiące nagrodę dla dociekliwych. Naszym celem jest sprzyjanie rozwojowi kreatywnego myślenia na wszelkie możliwe sposoby: poprzez naukę, inteligentną rozrywkę, pracę twórczą - innymi słowy, wszystko, co angażuje naszą wyobraźnię i pobudza do myślenia. Wierzymy w ludzi, którzy na każdym kroku tworzą świat na nowo. Jesteśmy tu nie po to, by ułatwiać życie, ale po to, by uczynić je ciekawszym.

Firma EVS Education powstała w 2008 roku. Tworzymy dynamiczny i kreatywny zespół, który przez "edukację" rozumie proces kształcenia własnego umysłu.

Jednym z pierwszych projektów firmy było stworzenie wyjątkowej gry planszowej Prime Suspect. Projekt ten spełnia potrzebę, która w czasopiśmie Scientific American Mind jest nazwana "poważną potrzebą zabawy". Naukowe badania potwierdzają, że udział w rozmaitych grach jest absolutnie niezbędny dla emocjonalnego zdrowia człowieka – pomaga budować umiejętności społeczne, radzić sobie ze stresem, rozwija kognitywne zdolności i pomaga przy rozwiązywaniu problemów. Zarówno dzieci jak i dorośli nie radzą sobie w życiu bez zabawy (patrz M. Wenner, The Serious Need for Play", Scientific American Mind 40, 1 (2009): 22-29).

Jednak gra Prime Suspect to dużo więcej, niż tak zwana "planszówka". Można ją również opisać, jako swoisty eksperyment literacki, jako książkę, wydaną w alternatywnej, nowatorskiej formie zagadek detektywistycznych, rozwiązywanych przez czytelników krok po kroku. Projekt Prime Suspect wykorzystuje ogromny potencjał zawarty w gatunku detektywistycznym, by pobudzić do myślenia, dostarczyć intelektualnego wyzwania tym, którzy nie unikają trudnych pytań. Każda rozgrywka jest niepowtarzalna, oparta na oryginalnym scenariuszu. Tu o wszystkim decydują gracze - od ich umiejętności dedukcyjnych i strategicznych zależy, czy przestępca zostanie schwytany.

W ofercie firmy wielbiciele powieści kryminalnych znajdą również książki z gatunku detektywistycznego, od Agathy Christie do Jeffrey Deavera. Książki oferowane są głównie w języku angielskim.

Kolejne projekty firmy obejmują rozwój nauki języków obcych z użyciem internetu.

EVS Education A. Księżopolski Sp.j.
ul. Górczewska 255D/5, 01-459 Warszawa
tel.: (48) 693 444 008
info@evs.edu.pl
BRE Bank - mBank 23 1140 2004 0000 3102 5226 8867
NIP 952-20-41-847 Regon 141337552
KRS 0000300764

©2009 EVS Education A. Księżopolski sp.j. Wszelkie prawa zastrzeone.